OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Úvodná stránka » Splav Váhu: Bešeňová - Ružomberok - Kraľovany

Splav Váhu: Bešeňová - Ružomberok - Kraľovany

Vitajte na Liptove!
Liptov sa nachádza na severe Slovenska medzi pohoriami Západných a Nízkych Tatier, Chočských vrchov a Veľkej Fatry. Je najnavštevovanejším regiónom Slovenska. Rieky a potoky sú akoby cievami regiónu a vodná nádrž Liptovská Mara je pomysleným srdcom tohto nádherného zeleného kraja, plného krásnej prírody a ľudových tradícií.
Rieka Váh je najdlhšou slovenskou riekou. Vzniká sútokom Bieleho a Čierneho Váhu pri Kráľovej Lehote, v nadmorskej výške 664 m n.m., kde sa spájajú vody spod Kriváňa vo Vysokých Tatrách a spod Kráľovej Hole v Nízkych Tatrách. Vody Váhu sa po viac ako 400 kilometrovej púti spájajú s vodami Dunaja v Komárne, v nadmorskej výške 106,5 m n.m., aby nakoniec  skončili v Čiernom mori.
Rieka Váh je v regióne Liptova splavná v úsekoch od Kráľovej Lehoty do Liptovského Mikuláša a od Bešeňovej do Kraľovian. Na tejto stránke vám predstavíme dolnoliptovský úsek so štartom v Bešeňovej. Do roku 1990 patril tento úsek Váhu medzi najznečistenejšie na Slovensku a práve tu dnes môžeme pozorovať ohromnú silu prírody, ktorá za posledných 20 rokov dokázala zmeniť rieku na živú tepnu.

Celková dĺžka: cca 31 km
Čas: cca 3,5 hod

ĎAKUJEME, ŽE CHRÁNITE LIPTOVSKÚ PRÍRODU!
 


Obrovo - to je zábava!

Obrova žinka - ZipLine Ružomberok

ruzomberok.bike

Kontakt

Liptov Active, s.r.o.
Pod Ostrô 2
034 03 Ružomberok
+421 911 294 734
+421 907 326 242
+421 905 145 809